ÚVOD   PROGRAMY   VÝROBCE   CENÍK/OBJEDNÁVKA   KONTAKT 

 

 

 

koala hint

 

PORADENSTVÍ – OKRUHY OTÁZEK

Nákup a registrace softwaru

 

Postup v krocích 1 – 4 a doporučení na závěr

 

 

 

Otázky týkající se licence

 

Délka  platnosti softwarové licence

Jaká omezení se vztahují na licenci

Mohu v budoucnu software přesunout nebo znovu nainstalovat?

Registrační  kód licence byl ztracen

 

 

 

Cenové otázky

 

Množstevní slevy

Jak kalkulovat a porovnávat nákupní ceny

 

 

 

Inovace software (updates)

 

Chci zjistit, kterou verzi programu používám

Jaké zásady inovace zakoupeného software zde platí?

 

 

 

Opětná instalace software

 

Jak přesunout software a licenci na nový počítač

Jak odinstalovat software – podle operačních systémů

 

 

 

Znění licenční dohody, kterou uzavíráte

 

 

 

 

 

 

PORADENSTVÍ – DETAIL

 

 

 

Nákup a registrace softwaru ve 4 krocích:

 

1/ Na základě informací získaných přes tyto webové stránky - viz záložku PROGRAMY si zvolte vhodný program pro práci či potěšení. Můžete si ho také stáhnout a otestovat na dobu 14 dní.

 

2/ Kupte si licenci k používání daného programu vyplněním a odesláním Vaší objednávky a úhrady – viz záložka CENÍK / OBJEDNÁVKA těchto webových stránek.

 

3/ Po připsání úhrady na náš účet obdržíte od nás přes email registrační kód Vaší licence i s návodem dalšího postupu. Obržíte také hypertextový link na poslední verzi daného programu. Kliknutím na tento link si program stáhněte. Obdobné informace odbdržíte anglicky přímo od výrobce. Současně nebo s malým odstupem Vám zašleme český překlad uživatelské příručky (jako soubor k vytištění).

 

4/ Do spuštěného programu vložíte podle výše zmíněného návodu registrační kód. Tento proces zajistí, že Váš program bude mít trvale aktivní všechny funkce odpovídající Vaší licenci.

 

Doporučení: program již s vloženým registračním kódem licence zálohujte. Záloha podle definice je soubor uložený někde mimo váš počítač. V systému Windows toho dosáhněte nejlépe tak, že zkopírujete celý podadresář, který se nachází v adresáři Program File, na UBS (flešku) nebo to vypálite na CD. Pro Mac OS zkopírujte aplikaci ze složky Applications do umístění zálohy.

Zvláště důležité je přitom zálohování instalačního souboru (setup.exe), kterým byl původně program na Váš počítač instalován. Uschovejte si také svůj registrační kód a číselné označení verze programu, do kterého byl vložen. K případné opětné instalaci to můžete potřebovat. 

 

 

 

Otázky týkající se licence

 

 

Délka  platnosti softwarové licence

Registrační kód licence fungují na verzi softwaru vydané v době, kdy Vám byl tento kód sdělen. Funguje  také pro vyšší verze software vydané v době 6 měsíců ode dne, kdy Vám byl kód sdělen a za předkladu, že vlastní aktualizaci (upgrade) software provádíte rovněž  v rámci této lhůty. Platnost kódu pro příslušnou verzi software nikdy nevyprší a nebudou požadovány žádné další poplatky.

 

Jaká omezení se vztahují na licenci

Vaše licence je tzv. instalační licence tj. vyžaduje se jedno registrační číslo licence pro každý počítač, na kterém program běží. Výrobce provozuje antipirátský systém, který dokáže detekovat více instalací. Ale dokud bude Váš software (se stejným registračním kódem) spuštěn vždy pouze na jednom počítači, nebudete mít problémy.

 

 

Mohu v budoucnu software přesunout nebo znovu nainstalovat?

V rozumné míře ano. Např. pokud se software na starém počítači již nespustí, můžete jej nainstalovat do nového počítače. Jako opatření proti pirátství je počet reinstalací omezen na 2krát v jakémkoli období 12 měsíců.

 

 

Registrační  kód licence byl ztracen

Registrační kód Vaší licence je vázán k Vaší emailové adrese, kterou jste udali v původní objednávce. V případě ztráty si klikněte si na  https://secure.nch.com.au/cgi-bin/recover.exe a zadejte tuto adresu. Následně obdržíte email s registračními kódy všech programů, které máte.

 

 

 

Cenové otázky

 

Množstevní slevy

 

Z našich cen, které jsou vždy nižší než aktuální prodejní  ceny výrobce, poskytujeme při objednávce většího počtu licencí ke stejnému programu další slevy takto: 3% při 5 – 9 ks, 6% při  10 -19 ks, 10% od 20 ks. Při vysokých objednávkách lze o cenách a dalších podmínkách jednat.  

 

Jak kalkulovat a porovnávat nákupní ceny

V naší politice usilujeme o to, aby nákupování přes nás byly pro českého zákazníka výhodnější, než kdyby kupoval jinak. Navíc mu zdarma poskytujeme český manuál a podporu.

 

Při nákupu ze zahraničí musíte k platným průběžně „akčním“ cenám výrobce v USD (amerických dolarech) připočítat dph21% a náklady spojené s platbou do zahraničí tj. násobit tyto ceny nejenom denním směnným kurzem koruny k dolaru, ale i koeficientem minimálně 1,265. Tak se dopočítáte skutečné ceny v Kč, kterou byste zaplatili.

Příklad:  při „akční“ ceně výrobce za nějaký program 40 USD a denním kurzu ČNB např. 23 Kč za 1 USD,vás nákup výjde minimálně na 1164 Kč (40x23x1,265). Porovnejte s naší konečnou korunovou cenou v záložce CENIK / OBJEDNÁVKA. Je tam vyčíslena i orientační úspora, kterou můžete v současné době při nákupu  té-které položky u nás dosáhnout.

 

 

 

Inovace softwaru (updates)

 

Chci zjistit, kterou verzi programu používám

V tom případě se podívejte na obrazovce vlevo dolu nebo klepněte na tlačítko Nápověda (Help) na panelu nabídek funkcí

v horní části okna programu (nikoli na tlačítko Help vpravo na panelu nástrojů). Klepněte tam na položku „O programu“. Je tam rovněž možnost ověřit si, zda byla vydána novější verze Vašeho programu. Kliknutím na příslušné tlačítko si ji stáhnete.

 

 

Jaké zásady inovace zakoupeného software zde platí?

Váš registrační kód licence bude fungovat na jakékoli nové verzi softwaru vydaného do 6 měsíců od data, kdy Vám byl kód sdělen. Pokud jste pořizovali licenci před více než 6 měsíci, budete muset si licenci (nový registrační kód) k novější verzi programu (upgrade) zakoupit. jinak zůstanete pouze u dosavadní verze. Licenci na upgrade si můžete u nás zakoupit se slevou 25% z naší aktuální ceníkové ceny pro daný program.

 

 

 

Opětná instalace software

 

Jak přesunout software a licenci na nový počítač

Nejprve odinstalujte software ze starého počítače. Pokud byl váš nákup mladší než 6 měsíců, můžete zdarma stáhnout poslední aktuální verzi daného software. Jinak si ji musíte koupit (zvýhodněně) nebo znovu nainstalovat zálohu, kterou jste provedli z původního nákupu. Umístění na počítači je C: program files \ xxx \ název programu.  

 

 

 

Odinstalace software

 1. Jak odinstalovat software na Windows

Windows 10

1.   Klikněte pravým tlačítkem na nabídku Start v levém dolním rohu obrazovky a v nabídce vyberte položku Applications and Functions (Aplikace a funkce).

2.   Vyberte program a klikněte na Uninstall (Odinstalovat).

3.   Postupujte podle pokynů k odinstalování.

Windows 8

1.   Pomocí prstu nebo myši přejděte do levého dolního rohu obrazovky a klikněte na vyskakovací okno, aby se na obrazovce otevře Start Menu Grid (Mřížka nabídky Start).

2.   Poté umístěte kurzor myši na malou ikonu v pravém dolním rohu a když se nabídka Charm Menu objeví z pravé strany obrazovky, klikněte na Magnifying Glass for Search (Lupu pro vyhledávání).

3.   Vyhledejte a klikněte na Control Panel (Ovládací panel). 

4.    Zvolte Uninstall a Program  (Odinstalovat program) a vyberte program, který chcete odinstalovat.

5.   Klikněte pravým tlačítkem na vybraný program a vyberte Uninstall / Change (Odinstalovat / Změnit).

6.   Postupujte podle pokynů k odinstalování.

Windows 7

1.   Přejděte do nabídky Start, vyberte Control Panel (Ovládací panely), vyberte  Uninstall a Program (Odinstalovat program) a vyberte program, který chcete odinstalovat.

2.   Klikněte pravým tlačítkem na vybraný program a vyberte Uninstall / Change (Odinstalovat / Změnit).

3.   Postupujte podle pokynů k odinstalování.

Windows XP / Vista

1.   Přejděte do nabídky Start , vyberte Control Panel (Ovládací panely), vyberte Add / Remove (Přidat nebo odebrat programy) a vyberte program, který chcete odinstalovat.

2.   Vyberte Change / Remove (Změnit / Odebrat).

3.   Postupujte podle pokynů k odinstalování.

 2. Jak odinstalovat na Mac

1.   Otevřete Finder (Hledáček) a klikněte na Applications (Aplikace).

2.   Najděte software, který chcete odinstalovat, a přetáhněte jej na ikonu Trash (Koš).

 

 3. Odinstalujte přidružené panely nástrojů

1.   Přejděte do Control Panel (Ovládací panely)

2.   Klikněte na Add / Remove (Přidat / Odebrat) (XP), Uninstall Programs (Odinstalovat programy) (Vista / Win 7 / Win 8)

3.   Vyhledejte „NCH Toolbar“ nebo „Ask.com Toolbar“

4.   Klikněte na Uninstall (Odinstalovat).

Firefox

1.   Přejděte na kartu prohlížeče označenou Tools (Nástroje).

2.   Klikněte na Tools (Nástroje), poté na Add-ons (Doplňky) a poté na NCH ​​Toolbar Uninstall.

Nebo pokud nevidíte kartu Tools (Nástroje) ...

3.   Klikněte na oranžové tlačítko nabídky Firefoxu v levém horním rohu, poté vyberte Add-ons (Doplňky) a klikněte na tlačítko Remove (Odebrat) vedle panelu nástrojů. Restartujte Firefox a změny se projeví.

Internet Explorer

1.   V prohlížeči přejděte na ikonu Tools (Nástroje) (obrázek ozubeného kola). Klikněte na Manage Add-ons (Spravovat doplňky).

2.   Vyhledejte panel nástrojů v seznamu aplikací, zvýrazněte jej a Disable (Vypněte).

Chrome

1.   Klikněte na nabídku Options (Možnosti), která je zcela vpravo od adresního řádku, a vyberte Settings (Nastavení).

2.   Na levém postranním panelu klikněte na nabídku Extentions (Rozšíření) , najděte panel nástrojů a kliknutím na ikonu koše odeberte z Chromu.

 

 4. Jak vrátit svou domovskou stránku

Po instalaci panelu nástrojů, pokud jste tuto možnost nechali zapnutou, mohlo dojít k aktualizaci Vaší výchozí domovské stránky.  Chcete-li vrátit svou domovskou stránku, použijte následující pokyny.

Firefox

1.   Přejděte na stránku, kterou chcete být domovskou stránkou.

2.   Klikněte a přetáhněte ikonu nalevo od adresy URL v adresním řádku na ikonu domovské stránky (dům) na pravé straně.

Internet Explorer 11 pro Windows 8
(Jiné verze aplikace Internet Explorer a / nebo Windows 
najdete na stránce podpory od společnosti Microsoft ).

1.   Přejděte na stránku, kterou chcete být domovskou stránkou.

2.   Přejeďte prstem z pravého okraje obrazovky a potom klepněte na Nastavení .
(Pokud používáte myš, přejděte do pravého dolního rohu obrazovky, přesuňte ukazatel myši nahoru a poté klikněte na Nastavení. )

3.   Klepněte nebo klepněte na Možnosti a pod domovskými stránkami klepněte nebo klepněte na Přizpůsobit .

4.   Kliknutím nebo klepnutím na Přidat aktuální web upravte adresu URL, pokud si přejete, a potom klepněte na nebo klikněte na Přidat, aby se web stal jedním z vašich domovských stránek.

Chrome

1.   Klikněte na nabídku Možnosti, která je zcela vpravo od adresního řádku, a vyberte Nastavení.

2.   V části Vzhled zkontrolujte, zda je zaškrtnuto políčko „Zobrazit tlačítko domů “.

3.   Klikněte na odkaz „ Změnit “, který se zobrazí po zaškrtnutí políčka „ Zobrazit tlačítko domů “.

  

 5. Jak odinstalovat v systému Android

Při použití nastavení přístroje

1.   V zařízení přejděte do nabídky Nastavení > Aplikace nebo Správce aplikací (může se lišit v závislosti na zařízení)

2.   Procházejte seznam aplikací a najděte tu, kterou chcete odinstalovat.

3.   Klepněte na aplikaci, kterou chcete odinstalovat.

4.   Klepněte na „ Odinstalovat “.

Pomocí Google Play

1.   Otevřete Google Play Store aplikaci

2.   Klepněte na ikonu Play Store a vyberte Moje aplikace .

3.   Prohlédněte si seznam svých aplikací a vyberte tu, kterou chcete odinstalovat.

4.   Klepněte na tlačítko Odinstalovat (umístěné na pravé straně obrazovky, pod tlačítkem Otevřít).

5.   Na otázku „Chcete tuto aplikaci odinstalovat?“ potvrďte klepnutím na „ OK “ (nebo „Zrušit“, pokud změníte názor).

  

 6. Jak odinstalovat na iOS

1.   Přejděte na domovskou obrazovku a najděte ikonu aplikace, kterou chcete odstranit.

2.   Dotkněte se ikony a přidržte, dokud se všechny ikony nezačnou třást.

3.   Klepněte na ikonu „ X “ na ikonu aplikace, kterou chcete odstranit.

4.   Po výzvě k potvrzení zvolte „Smazat “ nebo, pokud změníte názor, „zrušit“.

5.   Stisknutím tlačítka Domů se vrátíte k normálnímu stavu a zastavíte chvění ikon.

 

 

 

 

Znění licenční dohody, kterou uzavíráte při stahování

programů od NCH Software

 

Výrobce nabízí své produkty na základě  licenční dohody s konečným uživatelem (EULA) v tomto znění:

Licenční podmínky pro software

Tato smlouva EULA omezuje naši odpovědnost a řídí se arbitrážní dohodou a dohodou o místě konání. Přečtěte si níže, protože tyto podmínky ovlivňují vaše práva.

1.   Autorská práva k tomuto softwaru a veškerá vizuální nebo zvuková díla distribuovaná se softwarem patří společnosti a dalším osobám uvedeným v informačním poli. Všechna práva jsou vyhrazena. Instalace tohoto softwaru a veškerého softwaru spojeného s tímto softwarem nebo nainstalovaného na vyžádání, včetně zkratek a složek nabídky Start, je licencována pouze v souladu s těmito podmínkami. Tato autorská práva se nevztahují na žádnou tvůrčí práci, kterou děláte vy, uživatel.

2.   Instalací, používáním nebo distribucí softwaru souhlasíte s těmito podmínkami vaším vlastním jménem a jménem svého zaměstnavatele nebo ředitele. Pokud s některou z těchto podmínek nesouhlasíte, nesmíte tento software používat, kopírovat, přenášet, distribuovat ani instalovat - vráťte jej na místo zakoupení do 14 dnů a získejte plnou náhradu.

3.   Tento software a všechny doprovodné soubory, data a materiály jsou distribuovány „tak, jak jsou“ a bez jakýchkoli záruk, ať výslovných nebo předpokládaných, s výjimkou případů vyžadovaných zákonem. Pokud se chcete spoléhat na tento software pro kritické účely, musíte jej před použitím plně otestovat, nainstalovat redundantní systémy a převzít jakékoli riziko.

4.   Neodpovídáme za žádné ztráty vzniklé v důsledku používání tohoto softwaru, včetně, ale nikoli výhradně, jakýchkoli zvláštních, náhodných nebo následných ztrát. Celý váš opravný prostředek proti nám v případě všech nároků je omezen na získání plné náhrady za částku, kterou jste za software zaplatili.

5.   Tento software nesmíte používat za žádných okolností, kdy existuje riziko, že selhání tohoto softwaru může mít za následek fyzické zranění nebo ztrátu života. Tento software nesmíte používat, pokud počítač pravidelně nezálohujete, nebo nemáte v počítači nainstalován antivirový software a software brány firewall nebo pokud v počítači máte citlivá data nezašifrovaná. Zavazujete se, že nás odškodníte od jakýchkoli nároků souvisejících s takovým použitím.

6.   Můžete kopírovat nebo distribuovat instalační soubor tohoto softwaru v jeho úplné nezměněné podobě, ale za žádných okolností nesmíte distribuovat žádný registrační kód softwaru pro žádný z našich programů bez písemného souhlasu. V případě, že distribuujete registrační kód softwaru, budete povinni zaplatit plnou kupní cenu za každé místo, kde dochází k neoprávněnému použití.

7.   Používání dat shromážděných softwarem podléhá prohlášení o ochraně osobních údajů softwaru, které umožňuje automatické anonymizované shromažďování statistik o použití za omezených okolností.

8.    Volba zákona. Pokud pobýváte ve Spojených státech, máte vztah se společností, americkou společností, a tato smlouva se řídí zákony a soudy v Coloradu. Pokud pobýváte kdekoli na světě mimo Spojené státy, máte vztah s australskou společností a tato dohoda se řídí zákony a soudy australského hlavního města. Tyto soudy mají trvalou a výlučnou pravomoc nad jakýmkoli sporem mezi vámi a námi, bez ohledu na povahu sporu.

 

 zpět